Грецька

Гре́цька мо́ва (грец. Ελληνικά, вимов. Елініка́) — одна з індоєвропейських мов; поширена у Греції (9,5 млн.), на Кіпрі (0,5 млн.), а також у Пд. Албанії, Єгипті, Пд. Італії та в Україні. Усього бл. 12,2 млн мовців. У Греції та на Кіпрі (кіпрський діалект) грецька є офіційною мовою.
В межах західної діалектної області індоєвропейських мов грецька мова перебувала у найтісніших генетичних зв'язках з давньомакедонською мовою.
Кількість носіїв: 13 млн.

В історії грецької мови виділяють три основні періоди: давньогрецький (від 14 ст. до н. е. до 4 ст. н. е.); середньогрецький (5-15 ст.) і новогрецький (від 15 ст.). Сучасна грецька абетка складається із 24 літер. Слова, які містять більше одного складу завжди супроводжуються наголосом на письмі. У випадку, коли слово записується великими літерами, знак наголосу опускається.  Правила переносу подібні до української мови.

 Вже у староукраїнській мові відомі кількасот запозичень з візантійської грецької, принаймні третина з яких перейшла до народної мови: книш, кутя, огірок, канупер, мак, миска, левада, вохра, вапно, макітра, корабель тощо. Особливу роль грецької мови також і в подальшій історії формування слов'янських культур видно з таких численних грецьких запозичень як: кіно, метро, машина, гімн, хор, троянда, аптека, циган, лимон, школа, алфавіт, ліцей, стадіон, історія, ідея, бібліотека, метод, теза, фізика, географія, біологія, філологія, діалект, лексика, граматика, кафедра, догма, стихія, метр, ризик, криза, асфальт, діаспора, пошта, талант, бандура, церква, хрест, ікона, дяк, піп, ангел, апостол, канон, оксамит, смарагд та ін., а також з численних християнських імен — Микола, Микита, Петро, Андрій, Олександр, Олексій, Оксана, Ірина. Грецьке походження мають назви давніх грецьких поселень: Ялта, Алушта, Форос, Лівадія. З грецьких морфем створено назви: Херсон, Сімферополь, Севастополь, Феодосія, Євпаторія, Нікополь, Одеса та інші.

Послуги, які надає Центр перекладів «ІнфоЛайн» з грецькою мовою:
Письмовий переклад документів для Посольства Греції в Україні

Письмовий переклад документів з української мови на грецьку мову
Письмовий переклад документів українською мовою з грецької мови
Письмовий переклад документів з грецької мови на українську мову
Письмовий переклад документів з російської мови на грецьку мову
Письмовий переклад документів з грецької мови на російську мову

Нотаріальне засвідчення письмових перекладів з грецької мови
Нотаріальне засвідчення письмових перекладів на грецьку мову
Засвідчення перекладів печаткою Центру Перекладів ІнфоЛайн

Усний послідовний переклад у мовній парі українська/грецька
Усний послідовний переклад у мовній парі російська/грецька